Kurumsal

Sesa Elektronik, 1973 yılından beri, Kardiyoloji, Radyoloji, Kardiyovasküler cerrahi, Beyin Cerrahisi, Anestezi ve Yoğun bakım, Nefroloji vb. Medikal alanlarının yanısıra, Analitik ve Endüstriyel cihazlar ile tüm sınai kuruluşları, Üniversiteler, AR-GE laboratuarlarına hitap eden konularda hem Türkiye genelinde hem de Türkiye dışında başarıyla faaliyet gösteren bir firmadır.

Kuruluşundan itibaren insan kaynaklarına ve ileriye yatırım yapmayı kendisine ilke edinmiş, SErvis ve SAtış konularında mükemmeli hedeflemiş olan Sesa, İstanbul genel merkez, Ankara ve Izmir şubeleri, Adana ve Bursa büroları olmak üzere 5 ofisi , 175 kişilik yetkin kadrosu ve bunun yanısıra 100’ün üzerinde yaygın bayi ağı ile tüm yurt çapında hizmet vermektedir.

Bunların yanı sıra dış kredili ihalelere paket teklif hazırlanmakta ve 1996 yılından itibaren Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Azebaycan ve Gürcistan gibi Orta Asya Cumhuriyetlerinde anahtar teslimi komple hastane projeleri yürütülmektedir. Bu amaçla serbest bölgede kurulu Simeks firması ile Orta Asya Cumhuriyetlerinde, birçok elit firmanın temsilcilikleri yürütülmektedir.

Sesa’nın, yurtdışı projeler ve Simeks dışındaki faaliyetlerinden sağladığı ciro yaklaşık $60 M olup, ayrıca yıllık ithalat hacmi $30-40 M arasıdır. Bu cironun büyük bir bölümü, medikal alandaki faaliyetlerden oluşmaktadır.

Sesa gerek yurt içinde, gereksede yurtdışında anahtar teslimi medikal ve endüstriyel paket projelerde tedarikçi olarak yeralmakta olup, birçok uluslararası kuruluşla ortaklaşa gerçekleştirdiği referansları mevcuttur.
Sesa, aşağıda belirtilen departmanlar altında, faaliyet göstermektedir;

  • Medikal Cihaz
  • Medikal Sarf
  • Proses
  • Analitik