Gizlilik

Giriş
SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.. gizliliginizin korunmasina baglidir. Bu bildirimde, Web sitelerimizi ziyaret ettiginizde kisisel bilgilerinizi korumak için gerçeklestirdigimiz adimlar ayrintilariyla açiklanmaktadir. Topladigimiz kisisel bilgiler, bu bilgilerin hangi amaçla kullanildigi ve bunlari kullanimimizla ilgili sizin yaptiginiz seçimler anlatilmaktadir. Kisisel bilgilerinizi korumak üzere gerçeklestirdigimiz adimlar ve kisisel bilgilerinizi nasil gözden geçirip düzelteceginiz de bu bildirim kapsamindadir. Web sitelerimize erismekle söz konusu bilgilerin toplanmasini ve bu gizlilik bildiriminde açiklanan kullanim biçimlerini kabul etmis olursunuz.

Doğrudan sizden edindiğimiz bilgiler.
Genel olarak SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ‘nin Web sitelerini herhangi bir kisisel bilgi girmeden ziyaret edebilirsiniz. Bazi sayfalarda belirli bir hizmetin sunulmasi veya istediğiniz işlemin gerçekleştirilmesi için kişisel bilgilerinizi sağlamanizi isteyebiliriz. Topladiğimiz kisisel bilgiler asağidakileri içerebilir:
adiniz, unvaniniz, sirket/organizasyon adi, e-posta adresiniz, telefon ve faks numaralariniz ve açik posta adresiniz gibi iletişim bilgileri;
şirketiniz ve is taniminizla ilgili bilgiler;
e-posta pazarlama tercihleriniz;
mali bilgileriniz (kredi karti veya hesap bilgileri dahil olmak üzere);
belirli teknolojilere ilişkin bilgilerin aktarilabilmesi için ilgili ihracat kontrol yönetmeliklerine uygunluğunuza karar verebilmemize olanak sağlayan milliyet ve yaşadiğiniz ülke gibi bilgiler;
oturum açma ve teknik bilgiler gibi Web sitelerimizi kullanmanizi özelleştirmek ve kolaylaştirmak için yararlanilacak bilgiler;
ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkinda ve siparişlerinizle ilgili sorular ve;
gereksinimlerinize en uygun ürünleri ve hizmetleri belirlememize yardımcı olacak bilgiler;
olay kayit bilgileri ve  Web sitelerimizle ve genel olarak ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkinda sağlayacağiniz geri bildirimleriniz.
Bu bilgileri vermeniz zorunlu değildir ancak bilgileri vermediğiniz durumlarda istemiş olduğunuz hizmeti sağlayamayabilir veya işlemi yapamayabiliriz.

Otomatik olarak toplanan bilgiler. Görüntülediginiz sayfalar, aktarilan bayt miktari, tiklattiğiniz bağlantilar, eriştiğiniz malzemeler ve SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sitelerinde gerçekleştirdiğiniz diğer islemler gibi bilgilerin dahil olduğu sitelerimizi ziyaretinizle ilgili bilgiler tarafimizdan toplanmaktadir. Kullanici kimliğiyle girdiğiniz sitelerde ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili olasi ilginizi belirlemek üzere bu bilgileri kimliğinizle ilişkilendirebiliriz. Internet Protokolü (IP) adresiniz, tarayici türünüz, yetenekleri ve dili, işletim sisteminiz, siteye erişim tarihi ve saati, sitemize hangi Web sitesinden eriştiğiniz gibi tarayicinizin ziyaret edilen her Web sitesine gönderdiği bazi standart bilgiler de toplanmaktadir. Bütün bu bilgiler kimliğinizle ilişkilendirilmez.

Bilgilerin kullanimi
Hizmetler ve işlemler. Kişisel bilgileriniz, Honeywell ürünleriyle ilgili bilgi verilmesi, satin alinan ürünlerin kaydedilmesi, ürün siparişlerinin karşilanmasi, garanti kapsamindaki tazminat taleplerinin işleme konulmasi, ürün el kitaplarinin değiştirilmesi, müşteri hizmetleri isteklerinin yanitlanmasi, Web sitelerimizin kullaniminin kolaylaştirilmasi, vb. hizmetlerin sunulmasi veya işlemlerin gerçekleştirilmesi amaciyla kullanilir. Honeywell ile olan iliskilerinizde daha tutarli davranislar sergileyebilmemiz için Web sitelerimizden topladiğimiz bilgiler, diğer yöntemlerle topladiğimiz bilgilerle birleştirilebilir.

Web sitelerinin geliştirmesi. Kişisel bilgilerinizi, Web sitelerimiz ve Honeywell ürünleri veya hizmetleriyle ilgili geliştirmeler veya ayni bilgileri tekrar tekrar girmenizi önleyerek Web sitelerimizin kullanimini kolaylaştirmak ya da siteleri özel tercihlerinize ve ilgilerinize göre özelleştirmek için kullanabiliriz.

Iletişim. Tarafinizdan izin almak kaydiyla, Web sitelerimizden topladiğimiz kisisel bilgilerinizi, SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ‘in sunduğu ürün ve hizmetler hakkinda sizi bilgilendirmek üzere kullanabiliriz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili olarak tarafinizla iletişim kurmak amaciyla kullanilabilecek bilgiler toplanirken her zaman için bu tür iletişimi istememe seçeneğiniz bulunacaktir. Ayrica, gönderdiğimiz her e-postada, bu tür iletisimi almayi durdurmaniza olanak sağlayan bir abonelik iptali bağlantisi da olacaktir. Aboneliği sonlandirmayi seçmeniz durumunda 10 iş günü içerisinde ilgili listeden çikarilirsiniz.

Is Başvurulari. Iş başvurulari veya araştirmalariyla ilgili olarak özgeçmisiniz gibi kendinizle ilgili bilgiler sağlamaniz gerekebilir. Bu tür bilgiler işe almayla ilgili olarak SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile denetimi altindaki alt ve yan kuruluşlarinda kullanilabilir. Bu bilgiler daha sonra da kullanilmak üzere saklanir.

Tanitim bilgilerinin ve Web bilgi toplayicilarinin kullanimi
Tanitim bilgileri Web sitelerinin sabit diskinize ve tarayicinizin belleğine kaydettigi küçük dosyalardir. Bu bilgiler, sitenin kaç kez ziyaret edildiğinin ve siteye gelen ziyaretçi sayisinin izlenmesi, sitelerimizi ziyaret edenlerin kullanim davranişlarinin belirlenerek analiz edilmesi (çevrimiçi reklamlarin etkileri de dahil olmak üzere), tercihleriniz gibi sağlanan bilgilerin ve Web sitelerimizle etkileşimde kullanişli teknik bilgilerin depolanmasi amaciyla kullanilabilir. Oturum tanitim bilgileri (tarayici oturumu kapandiğinda silinen tanitim bilgileri) ve oturumun yönetimi için yararli diger bilgiler kullanici kimliğinizle profil öğelerinizin depolanmasi ve Web sitelerimizde dolaşiminizi kolaylaştirmak (özellikle bilgi aramalarinizla ve sipariş vermenizle ilgili olarak) amaciyla kullanilabilir. Tanitim bilgilerini kabul veya reddedebilirsiniz. Birçok Internet tarayicisi otomatik olarak tanitim bilgilerini kabul eder ancak tarayicinizin ayarlarini tanitim bilgilerini reddetmek veya bilgisayariniza tanitim bilgisi yerleştirildiğinde sizi uyarmak üzere değiştirebilirsiniz. Tanitim bilgilerini reddetmeyi seçerseniz SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Web sitelerinin ve ziyaret ettiğiniz diğer sitelerin özelliklerinden tam olarak yararlanamayabilirsiniz. Sitelerimiz, bu sayfalari kaç kullanicinin ziyaret ettigini saymamiza olanak saglayan ve kimi zaman tek pikselli gif’ler olarak da adlandirilan, Web bilgi toplayicilari adli elektronik görüntüler de içerebilir. Mesajlarimizin açilip herhangi bir işlem yapilip yapilmadigini belirlemek için tanitima yönelik e-posta mesajlarimizda veya Haber Bültenlerimizde de Web bilgi toplayicilari olabilir

Kişisel bilgilerinizin açiklanmasi
Aşağida belirtilen durumlar dişinda Web sitelerimiz üzerinden SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ‘ye sağladiğiniz kişisel bilgileriniz izniniz olmadan SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile denetimi altindaki alt ve yan kuruluşlari dişindakilerle paylaşilmayacaktir.

Hizmet sağlayicilara açiklanmasi. SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. kendi adina hizmet sağlamak üzere Web sitelerinin barindirilmasi, bilgilerin gönderilmesi, işlemlerin gerçekleştirilmesi ve Web sitelerinin analiz edilmesi gibi hizmetlerin verilmesi için diğer şirketlerle anlaşmalar yapar. Bu şirketlere kisisel bilgilerinizin yalnizca söz konusu hizmetlerin gerçeklestirilmesi için gereksinim duyduklari öğeleri verilir. Bu şirketlerin ve çalişanlarinin kişisel bilgilerinizi başka amaçlar için kullanmalari yasaktir.

Dağitimcilara açiklanmasi. Isteğinizi yanitlamak için kişisel bilgilerinizi ürünlerimizi dağitan şirketlerle paylaşabiliriz. Bu gibi durumlarda kişisel bilgilerinizin yalnizca isteğinizin gerçeklestirilmesi için gereken öğeleri verilir ve bu şirketlerle çalişanlarinin kisisel bilgilerinizi baska amaçlar için kullanmasi yasaktir. Bazi durumlarda, isteğinizin yanitlanmasi dişinda pazarlama amaçlari için bilgilerinizi dağitimcilarla paylasmak üzere sizin izninizi isteyebiliriz. Ancak, açik olarak onay vermediğiniz sürece bilgileriniz, bu tür pazarlama amaçlari için paylaşilmaz.

Işlemlerle ilgili olarak açiklanmasi. Bazi işlemlerle ilgili olarak kisisel bilgilerinizin tamamini veya bir kismini, işlemin gerçeklestirilmesi sürecinde yer alan finansal şirketlere, devlet kurumlarina, nakliye şirketlerine veya posta hizmetlerine açiklayabiliriz.

Şirket satin almalari veya satilmalariyla ilgili olarak açiklanmasi. Stratejik veya diğer iş nedenleriyle SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ‘nin kimi ülkelerde isletmeleri satma, satin alma, birlestirme veya yeniden düzenleme karari aldiği durumlar olabilir. Bu tür işlemler, kişisel bilgilerinizin olasi veya gerçek alicilara açiklanmasini veya diğer saticilardan alinmasini gerektirebilir. Bu tür işlemlerde söz konusu bilgilerin uygun biçimde korunmasinin sağlanmasi SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ‘in ilkelerdendir.

Diğer nedenlerle açiklanmasi. Kisisel bilgiler yasalarin gerektirdiği durumlarda ya da haklarimizin ve varliklarimizin savunulmasi amaciyla istenilen yasal islemleri gerçekleştirmek veya acil durumlarda herhangi bir kişinin kişisel güvenliğini korumak amaciyla yasal gereksinimlere uyma iyi niyetinin sonucunda açiklanabilir.

Güvenlik
SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 
kişisel bilgilerinizin korunmasi ilkesine bağlidir. Kişisel bilgilerinizi izinsiz erisime, kullanmaya ya da açiklamaya karşi korumak üzere çeşitli güvenlik teknolojileri ve yöntemleri kullanmaktayiz. Örneğin, sağladiğiniz kişisel bilgiler, erişimin sinirlandirildiği mekanlarda ve bilgisayar sistemlerinde depolanir. Sitelerimizden birinde oturum açtiğinizda veya ticari bir işlem yaptiğinizda, size veya şirketinize özgü erisim bilgilerinin Internet üzerinden iletimi amaciyla bilgilerin şifrelenmesi için Güvenli Yuva Katmani (SSL) protokolü gibi bu endüstride standart olarak kabul edilen güvenlik teknolojileri kullanilir. Oturum açtiginiz sitelerde parolanizin güvenliginin saglanmasi ve bu bilginin diger kişilere açiklanmamasi sizin sorumlulugunuzdadir. Oturum açtiğiniz sitede gezinirken veya ayni oturum açma mekanizmasini kullanan bir siteden diğerine giderken, makinenize yerleştirilen şifreli tanitim bilgileriyle kimliğiniz doğrulanir.

Kişisel bilgilerinizin gözden geçirilmesi
Bazi durumlarda, Web sitelerimiz araciliğiyla verdiğiniz kişisel bilgileri, bu bilgileri sağladiginiz sayfaya giderek gözden geçirebilir ve düzeltebilirsiniz. Her türlü durumda, Web sitelerimiz üzerinden toplanan kişisel bilgilerinizi gözden geçirmek ve düzeltmek veya SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ‘nin bunlari kullanmayi durdurmasini istemek için Bize Basvurun formunu doldurabilirsiniz. Kişisel bilgilerinize erişiminizi sağlamadan önce kimliginizi doğrulamak üzere bazi işlemler yapabiliriz. Posta adresinizdeki, telefon numaranizdaki veya e-posta adresinizdeki değişiklikleri tarafimiza bildirerek bilgilerinizin doğru olarak tutulmasi için bize yardimci olabilirsiniz.

Çocuklarla ilgili bilgiler
SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. bilerek çocuklardan bilgi toplamaz ve Web sitelerinin çocuklarla ilgili bilgiler toplamasini hedeflemez.

Diğer sitelere olan bağlantilar
Web sitelerimiz, SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. dagitimcilarina, satiş ortaklarina, profesyonel ve kamu kuruluşlarina ve yayimlarina ait diğer sitelere bağlantilar içerebilir. Çevrimiçi eğitim programlari barindiran, bakimlarini yapan ve çaliştiran üçüncü taraf tedarikçilere de bağlantimiz vardir. Yalnizca uyğuladigimiz yüksek standartlari paylaşan ve gizlilik ilkelerine saygi gösteren sitelere baglanti olusturmaya gayret ediyor olmamiza karşin söz konusu diğer sitelerin içeriği, güvenliği veya gerçeklestirdikleri gizlilik uygulamalarindan sorumlu olmadiğimizi beyan ederiz.

Bu gizlilik bildiriminin uygulanmasi
Bu bildirimle veya kişisel bilgilerinizin işlenmesiyle ilgili sorulariniz varsa lütfen Bize Başvurun. Sorununuzla hemen ilgilenip tatmin edici bir çözüme ulasmak için gayret göstereceğiz.

Bu gizlilik bildirimindeki değişiklikler
SESA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. , bazen bu gizlilik bildirimini güncelleyebilir. Bu yapildiğinda gizlilik bildiriminin  altindaki “en son güncelleme” tarihi de değiştirilir. Kişisel bilgilerinizin toplanmasi sirasinda bu gizlilik bildiriminde herhangi biçimde bulunmayan ve söz konusu bilgilerin paylaşimini veya kullanimini maddi olarak genişletip artiran güncellemeler için tarafiniza sağlanan kabul edip etmeme seçimiyle onayiniz alinir.